Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Motani: Keňa a gorily

Cestopisná přednáška
Datum: Středa 29. dubna 2015 v 18:00 hodin
Místo: Městské kino Chrudim

KATEŘINA & MILOŠ MOTANI

Červení sloni, zelená mamba a Masajové

Fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše MOTANI z náročné cesty napříč východní Afrikou. Velmi blízká setkání se zvířaty. Nahlédnutí do života významných afrických kmenů. 

Naše cesta povede tentokrát napříč Keňou. V hlavním městě Nairobi se podíváme do KIBERY - jednoho z největších slumů na africkém kontinentu. Bída a naděje, smutek a úsměv jsou synonymem pro tuto chudinskou čtvrt. Již kousek za městem začíná PRAVÁ DIVOČINA, kde žije spousta divokých afrických zvířat. Pobudeme s malými osiřelými ČERVENÝMI SLONY a podíváme se žirafám zblízka do očí.
Přijímáme pozvání a ocitáme se v masajské vesnici, kde bojovní MASAJOVÉ ještě stále bydlí v chatrčích postavených z bláta a kravího trusu, pijí kravské mléko smíchané s krví. Navazujeme přátelství také s kmenem Turkana a SAMBURU.

V parku TSAVO začínají první problémy s našim autem. V trávě sledujeme každý pohyb, právě tady řádili před časem dva LIDOŽRAVÍ LVI. Vydáváme se také na hadí safari, hledáme hady v hadí jeskyní, než se nám konečně podaří najít velmi jedovatou ZELENOU MAMBU.

Cestou se zastavíme ve starém městě MOMBASA, prozkoumáme tajemné opuštěné arabské město Gede.

V rezervaci Sweetwather nás zajímají hlavně NOSOROŽCI, kteří jsou pod speciální ozbrojenou ochranou před pytláky. V národním parku Samburu zažijeme se zvířaty další dobrodružství. Vyšlápneme na MT. KENYA a budeme obdivovat neobvyklou vegetaci.

Celý den strávíme mezi obrovskými hejny růžových PLAMEŇÁKŮ. Vydáme se hledat nádherné a plaché černobílé opice GUARÉZY. Apropo opice - těch je v Keni víc než dost. Poslední dny pak strávíme v parku MASAI MARA, kde obrovská stáda pakoňů právě přebrodila zrádnou řeku plnou krokodýlů.

Do Afriky se vrátíme už za pár měsíců. Jsme celí nedočkaví, jaké nové zážitky nám UGANDA připraví. Neboť hlavním cílem naší další cesty jsou HORSKÉ GORILY !

Vstupné 100 Kč.

Další informace a fotografie k pásmu KEŇA & GORILY zde