Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Festival architektury

výstava
Datum: Pondělí 17. srpna 2015 v 10:00 hodin
Místo: Praha, Jiřský klášter

Jak přestěhovat historické centrum Chrudimi o pouti na Pražský Hrad ... video

Představení Petra Ivanova, ředitele festivalu zde: http://life.ihned.cz/design/c1-62811620-architekturu-nestudoval-ale-svuj...

Devátý ročník mezinárodního festivalu architektury Architecture Week Praha 2015 se bude konat v Jiřském klášteře na Pražském hradě ve dnech 17.8. - 16.10.2015. 

Město Chrudim se na festivalu objevuje poprvé, ale jeho krása a dědictví předků uchované v památkách a kulturním odkazu byly objeveny již dávno. 

Místo ležící na ostrohu malebné řeky Chrudimky, na hranici úrodného Polabí a na úpatí čarokrásných Železných hor znali lidé již před několika tisíci lety. Začali zde budovat jedno z nejkrásnějších a nejvýznamnějších sídel východních Čech. Jsou v něm zapsány příběhy lidí prostých i těch, kteří svým zaujetím, schopnostmi a rozhledem ovlivňovali dění ve městě a dávali mu jeho nezaměnitelnou tvář. Královské věnné město založené Přemyslem Otakarem II. ji má milou, něžnou, romantickou a upravenou jako zralá žena. V našem městě najdeme řadu romantických uliček a zákoutí, zajímavých staveb a objektů, kde jsou patrné stopy dějin, kterými Chrudim prošla.

Další informace na www.architectureweek.cz

Uvidíte v premiéře 3 D model centra města Chrudim. Mimořádná akce – vstupenka zdarma!!! Pročtěte si celou pozvánku!!!