Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

MARIAN VOJTKO & KAMILA NÝVLTOVÁ

koncert
Datum: Středa 9. prosince 2015 v 19:00 hodin
Místo: Divadlo Karla Pippicha

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK V DIVADLE KARLA PIPPICHA TEL. 603 881 003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v INFORMAČNÍM CENTRU CHRUDIM, TEL. 773993333, PO-PÁ 8-12, 12:30-16, SO 8-12. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

MARIAN VOJTKO započal své muzikálové působení dílem S. Sondheime Little Night Music. Vystupoval v muzikálech Drákula, Krysař, Pomáda, Golem, Baron Prášil, Bídníci. Úspěch na pražské muzikálové scéně mu poprvé přinesla alternace titulní role hraběte Monte Crista ve stejnojmenném muzikálu Karla Svobody. Za roli Barona Prášila získal Cenu Thálie 2010.

V divadlech Broadway a Hybernia vystupoval v muzikálech Kleopatra, Tři mušketýři, Angelika, Mona Lisa.

Největší úspěch mu však zatím přinesla hlavní dvojrole v broadwayském muzikálu Jekyll & Hyde od skladatele Franka Wildhorna, uváděném v Hudebním divadle Karlín. Samotný autor označil Mariana Vojtka jako jednoho z nejlepších představitelů této dvojrole na světě.

Marian Vojtko je ovšem dlouhodobě aktivní také na operní scéně. Do jeho repertoáru patří role Rossiniho Almavivy (Lazebník sevillský), Handlův Xerxes, Janáčkův baron Adolf (Pořátek románu), Pucciniho Pang (Turandot) a další tenorové party. V pražské Státní opeře ztvárnil roli Víta v opeře La Roulette. Koncertoval v Anglii, Portugalsku, Nizozemí či Německu.

V letech 2000-2010 působil jako host v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, a to v Mozartových operách Cosi fan Tutte (Ondra), Potrestaný prostopášník aneb Don Giovanni (Don Ottavio) aKouzelná flétna (Tamino). V témže divadle vystupoval i v roli Christiana v opeře Cyrano de Bergerac

Svou uměleckou všestrannost Marian prezentuje ve slavné operetě Emmericha Kálmána - Čardášová princezna, úspěšně uváděné Hudebním divadlem Karlín.

V současné době účinkuje muzikálu Aida, Quasimodo, Klíč králů,Casanova, Mata Hari.

V listopadu 2010 vyšlo Marianovo první sólové CD, na kterém spojuje populární písně, operní i muzikálové hity. CD je prodáváno v kompletu s DVD se záznamem prvního sólového koncertu v Divadle Hybernia.

KAMILA NÝVLTOVÁ se narodila 28. června 1989 v Trutnově a vyrůstala v hudební rodině ve Rtyni v Podkrkonoší, zpívá tedy již od dětství. Ze 7000 účastníků se probojovala do finále televizní pěvecké soutěže X FACTOR, kde se stala vítězkou v kategorii do 25 let, celkově se umístila v TOP 5.

Od roku 2008 působí jako sólistka divadla Brodway a divadla Hybernia. Zahrála si hlavní role v muzikálech Kleopatra, Dracula, Angelika a v pohádkové hudební komedii Sněhurka a sedm závodníků. Dále ztvárnila vedlejší role v muzikálu Quasimodo, Kat Mydlář aMata Hari.

Od září 2012 působí Kamila také v Hudebním divadle Karlín, kde získala hlavní roli nubijské princezny v muzikálu Aida. Účinkuje též v divadle Hybernia.

V roce 2010 vydala Kamila své debutové album s názvem „Kamila Nývltová“

V létě 2012 si zahrála jednu z hlavních postav filmu „Jedlíci aneb Sto kilo lásky“ v režii Tomáše Magnuska, premiéra tohoto filmu se uskutečnila v květnu 2013.

V roce 2013 představila nové vánoční album „Vánoční dárek“, které obsahuje i duet se zpěvačkou Lucií Bílou, která se stala kmotrou CD. Velký vánoční koncert se uskutečnil 10. prosince 2013 v Divadle Broadway v Praze, na kterém s Kamilou vystoupil mimo jiných i celosvětově uznávaný gospelový černošský zpěvák Mano Ezoh.

Kamila je patronkou pěvecké soutěže pro začínající zpěváky s mezinárodní účastí Česko zpívá.

Aktuálně Kamila u příležitosti svých 25. narozenin představila svůj zbrusu nový singl a klip "Jsem to já".