Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Poutníci a Strunovrat

folk a country večer
Datum: Středa 25. února 2015 v 19:00 hodin
Místo: Divadlo Karla Pippicha

POUTNÍCI 

Dne 4.12.1970 se konalo v Country klubu v Maloměřicích první vystoupení dnes již legendární kapely, hrající bluegrass a country, která si říká Poutníci. Již od prvních koncertů a hudebních přehlídek se skupina řadí do brněnské a krajské špičky této hudby, což potvrdila i svými postupy do celostátního finále soutěže, jež měla tenkrát velký zvuk a jmenovala se Porta. Samozřejmě, že čím déle Poutníci hráli, tím se zdokonalovala jejich hra, ale také se měnily sestavy. Jediným, kdo stále zůstával, byl jeden ze zakládajících členů skupiny, František Linhárek.

Rok 1974 a rok 1979 byly velmi důležité, neboť přichází tři velké postavy Poutníků a sice kytarista a zpěvák Zdeněk Kalina a banjista ale hlavně skladatel a zpěvák Robert Křesťan s mandolinistou Pavlem Petrželou. Skupina se začátkem osmdesátých let konsoliduje a začíná vítězit na mnoha přehlídkách a vítězí i na již zmíněné Portě v letech 1981 až 83.

STRUNOVRAT

Slatiňanskou kapelu Strunovrat tvoří čtyři zkušení muzikanti, kteří mají za sebou bohatou hudební minulost. V tomto složení  spolu hrají od roku 2011. Hudba Strunovratu by se ve zkratce dala označit jako romantický folk. V minulém roce skupina vydala své první CD s názvem Chlapec a moře. Strunovrat můžete vidět a slyšet na mnoha folk&country festivalech. Kapelník Strunovratu Petr Šotta je také organizátorem festivalů Slatiňanský vrabčák a Nasavrkání.

Petr Šotta – zpěv, kytara, autor písní

Jitka Šottová – housle, zobcová flétna

Zita Petříčková – zpěv, percuse

Saša Frei – bezpražcová baskytara

Společně hrát jsme začali v červnu 2011, naše první veřejné vystoupení bylo 25.6.2011 v národním finále interpretační Porty v Řevnicích.

Vstupné 140 Kč v předprodeji / 160 Kč na místě