Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

La Senna festeggiante

opera
Datum: Sobota 22. srpna 2015 v 20:00 hodin
Místo: Muzeum barokních soch

Velmi nás potěšilo, že jsme potkali i návštěvníky z Anglie, kteří zjistili na webu, že BAROKNÍ SCÉNA 2015 v Chrudimi proběhne. Ve videu uvidíte, jak vše popisují. Na závěrečné představení se přišla podívat i paní doktorka Věra Čáslavská s partnerem. Vše na společné fotografii s panem starostou a jeho chotí. Prosíme návštěvníka z Anglie o kontakní e-mail a poslat na gottwaldova@chbeseda.cz.

We were very pleased to meet visitors from Engalnd. We kindly ask them to send us their contact email to gottwaldova@chbeseda.cz.

Předposlední srpnový víkend bude v Muzeu barokních soch hostovat hudební soubor Ensemble Damian pod uměleckým vedením Tomáše Hanzlíka, který uvede tři představení. Budou to scénická provedení barokních oper, jejichž cílem není historická rekonstrukce, ale živý současný tvar, který je dobře srozumitelný širokému spektru diváků.

Letní barokní scéna v Muzeu barokních soch uvádí operu Antonio Vivaldi: LA SENNA FESTEGGIANTE.

Vivaldiho serenata La Senna Festeffiante vznikla zřejmě mezi lety 1722 – 1725 jako pocta francouzskému králi Ludvíku XV., provedena byla však s největší pravděpodobností v Itálii. Dvojdílná skladba, v níž vystupuje Zlatý věk, Statečnost a Seina má podle všech zvyklostí alegorický námět (libreto napsal Domenico Lalli). Seina vítá na svých březích Statečnost a Zlatý věk, jež směřují na korunovaci krále do paláce – Versailles. Tři postavy poukazují na krále, "hvězdu nejvyšší, která Galii je světlem", a na jeho vlastnosti – soucit, mírnost, spravedlnost a zbožnost. 

Během celého víkendu můžete vedle uvedených večerních představení navštívit bohatý doprovodný program

Především pro děti jsou nachystány loutkové příběhy pana Franze ze zámku v podání loutkového souboru Ahoj Chrudim (denně v 11, 16 a 17 hodin) a tvořivé dílny Inspirace barokem aneb poznej baroko všemi smysly. 

Větší diváci jistě ocení lidovou barokní hru o nejznámějším českém světci sv. Janu Nepomuckém v podání chrudimských ochotníků (čtvrtek v 18.30)

Návštěvníci všech věkových kategorií pak mohou zavítat do Klášterních zahrad na dopolední kávu s barokní literaturou nebo kostýmované prohlídky historického centra města a barokních památek (denně od 15 hodin). 

Držitelé vstupenek na večerní koncerty mohou navštívit speciální večerní prohlídky zaměřené na legendu o obraze sv. Salvátora, uplatnit zvýhodněné vstupné do zámku Choltice nebo vypít kávu zdarma v Klášterních zahradách.

Změna programu vyhrazena.

Více informací na www.mubaso.cz nebo e-mailu gottwaldova@chbeseda.cz a tel. 469 660 665

Fotogalerie