Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

KDO SE BOJÍ VIRGINIE WOOLFOVÉ?

divadelní předplatné A
Datum: Úterý 24. listopadu 2015 v 19:00 hodin
Místo: Divadlo Karla Pippicha

Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO-PÁ 8-12, 12:30-16, SO 8-12. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

KDO SE BOJÍ VIRGINIE WOOLFOVÉ? • Edward Albee

Nesmírně dráždivá sonda do manželských vztahů plná neočekávaných dějových zvratů, smutku i humoru, která nás nemůže nechat lhostejnými.

Slavné komorní drama jednoho z nejproslulejších amerických moderních autorů.

Je pozdní večer kdesi v malém univerzitním městečku. Dva manželské páry se vrací z rektorského večírku. Martha a George pozvou mladší kolegy Nicka a Honey domů na další skleničku. Počáteční rozpaky vystřídají zvláštní partnerské hry, ponižování, urážky, ironie, ale i niterné zpovědi a zapomenuté vzpomínky. Během večera mění aktéři pravidla hry. S přibývající nocí a alkoholem se ztrácí zábrany a bourají zaběhnutá klišé. Postavy se obnažují až na dřeň. I ta nejskrytější tajemství jsou vyřčená. Svítá a zdá se, že všechno je rozbité… ale možná opak je pravdou. Třeba je to začátek něčeho nového a pro Marthu a George ještě existuje naděje. 

Hru Kdo se bojí Virginie Woolfové? napsal Edward Albee v šedesátých letech jako absurdní drama, dnes jsou však její postupy nesmírně současné a aktuální. Nabízí skvělé příležitosti k mimořádným hereckým výkonům.

Režie: Petr Novotný

Hrají: Jindra Janoušková, Jiří Kalužný, Jana Ondrušková, Josef Pejchal

Uvádí Východočeské divadlo Pardubice