Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Motani: Taje Thajska

přednáška
Datum: Středa 21. října 2015 v 18:00 hodin
Místo: Městské kino Chrudim

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK V DIVADLE KARLA PIPPICHA TEL. 603 881 003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v INFORMAČNÍM CENTRU CHRUDIM, TEL. 773993333, PO-PÁ 8-12, 12:30-16, SO 8-12.

Kateřina & Miloš MOTANI

MULTIMEDIÁLNÍ PROJEKCE - TAJE THAJSKA

Z opičího města za královskou kobrou

Velmi barevná a pestrá fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše MOTANI napříč severním Thajskem. Kulturní a přírodní poklady, skvostné chrámy, výborná jídla, exotické chutě, milé lidi – tohle vše střeží zlatí Buddhové. 

NEJNOVĚJŠÍ PÁSMO OD PODZIMU 2015

Na naší cestě se vydáme do severního THAJSKA, které nás uchvátí kulturními i přírodní krásami. Bangkok prozkoumáme křížem krážem. Budeme obdivovat překrásné chrámy a ZLATÉ BUDDHY, sledovat buddhistické obřady. Vyhledáme plavající jeptišku a vypustíme si ptáčky pro štěstí.

Navštívíme plovoucí trhy, ochutnáme skvělou thajskou kuchyni, křupavou housenku i cvrčka.

Spoustu legrace zažijeme v opičím městě. Celé dny strávíme mezi slony. Budeme je krmit, ošetřovat, jezdit na nich a nakonec si dáme i sloní koupel. Jinde si pohladíme malé i velké tygry. S napětím budeme pozorovat krokodýlí šou, ale i hadí muže, jak hbitě zachází s královskou kobrou – největším jedovatým hadem na světě – kdy nebezpečné představení vyvrcholí polibkem smrti.

Poplujeme na nádherném leknínovém jezeře. Uvidíme sklízet cukrovou třtinu a zelený čaj. Naše cesta povede až daleko na sever, kde v okolí žijí velmi zajímavé horské kmeny. Nejvíce obdivujeme ženy s dlouhými žirafími krky, které nosí kolem krku těžké mosazné spirály.

Zaposloucháme se do nezvyklých tónů tradiční i moderní THAJSKÉ HUDBY. Se zatajeným dechem budeme pozorovat Loi Kratong – svátek světel. I my si nakonec vypustíme svůj světelný lampion a budeme si něco krásného si přát.