Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Harlekýnova dobrodružství

opera
Datum: Čtvrtek 20. srpna 2015 v 20:00 hodin
Místo: Muzeum barokních soch

Vstupenky můžete objednat na telefonním čísle: + 420 603 881 004 nebo +420 603 881 002. Vstupenky lze osobně zakoupit na pokladně Muzea barokních soch denně od 9 do 17 hodin nebo v Turistickém informačním centru Chrudim. Online předprodej vstupenek a podrobnosti k programu na www.mubaso.cz

Předposlední srpnový víkend bude v Muzeu barokních soch hostovat hudební soubor Ensemble Damian pod uměleckým vedením Tomáše Hanzlíka, který uvede tři představení. Budou to scénická provedení barokních oper, jejichž cílem není historická rekonstrukce, ale živý současný tvar, který je dobře srozumitelný širokému spektru diváků.

Letní barokní scéna v Muzeu barokních soch uvádí operu HARLEKÝNOVA DOBRODRUŽSTVÍ. 

Pantomima ve stylu commedie dell‘arte. Kolombína zdeptala Harlekýna úklidem společné domácnosti tak, že vysílením usnul a ve snu vzpomíná na začátky jejich vztahu.

Během celého víkendu můžete vedle uvedených večerních představení navštívit bohatý doprovodný program

Především pro děti jsou nachystány loutkové příběhy pana Franze ze zámku v podání loutkového souboru Ahoj Chrudim (denně v 11, 16 a 17 hodin) a tvořivé dílny Inspirace barokem aneb poznej baroko všemi smysly. 

Větší diváci jistě ocení lidovou barokní hru o nejznámějším českém světci sv. Janu Nepomuckém v podání chrudimských ochotníků (čtvrtek v 18.30)

Návštěvníci všech věkových kategorií pak mohou zavítat do Klášterních zahrad na dopolední kávu s barokní literaturou nebo kostýmované prohlídky historického centra města a barokních památek (denně od 15 hodin). 

Nebude chybět ani promítání hraného filmu Kamenný příběh o chrudimských barokních sochařích a jejich díle.

Držitelé vstupenek na večerní koncerty mohou navštívit speciální večerní prohlídky zaměřené na legendu o obraze sv. Salvátora, uplatnit zvýhodněné vstupné do zámku Choltice nebo vypít kávu zdarma v Klášterních zahradách.

Změna programu vyhrazena.

Více informací na www.mubaso.cz nebo e-mailu gottwaldova@chbeseda.cz a tel. 469 660 665

Fotogalerie