Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Velikonoční jarmark

jarmark
Datum: Sobota 28. března 2015 v 08:00 hodin
Místo: Resselovo náměstí

Děkujeme všem účastníkům soutěže o nejlepšího velikonočního beránka a gratulujeme vítězům! První místo v kategorii dospělí získala Iva Kubátová a v kategorii děti Monika Fidlerová.

Velikonočními tradicemi oživlé Resselovo náměstí předvede ukázky pletení pomlázek, malování vajíček, nabídne velikonoční kuchyni, řemeslný jarmark a jehňátka v ohrádce. HOSTEM BUDE KAROLÍNA KAMBERSKÁ

S jarmarkem je spojena soutěž O NEJLEPŠÍHO VELIKONOČNÍHO BERÁNKA. Jestli právě Vy pečete toho zaručeně nejlepšího velikonočního beránka, neváhejte a přihlaste se. Pravidla jsou jednoduchá: přineste vlastnoručně upečeného a ozdobeného velikonočního beránka 28.3. v 9 hodin ráno na Resselovo náměstí,  nechte ochutnat porotě a vyhrajte víkend pro dva v Hotelu Beránek Úpice nebo rodinné vstupné do zábavního parku Tongo Hradec Králové a další hodnotné ceny.

Výroba smrtek – Moren. Po skončení jarmarku tradiční vynášení Moreny z města průvodem dětí a rodičů s vyrobenými figurkami z náměstí k divadlu, kde bude vhozena do řeky.

PROGRAM NEKONČÍ … po 13 hod budou přijíždět motorkáři s jejich silnými stroji na náměstí a bude probíhat jejich žehnání. 

A ještě jedno doplnění - Dům dětí a mládeže Chrudim pořádá výstavu vybraných prací na téma "velikonoční zvyky" dětí z mateřských školek a základních škol, která bude otevřena ve dnech 30.března až 1.dubna

Fotogalerie