Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Aurea libertas, Veritas exulant

opera
Datum: Pátek 21. srpna 2015 v 20:00 hodin
Místo: Muzeum barokních soch

Předposlední srpnový víkend bude v Muzeu barokních soch hostovat hudební soubor Ensemble Damian pod uměleckým vedením Tomáše Hanzlíka, který uvede tři představení. Budou to scénická provedení barokních oper, jejichž cílem není historická rekonstrukce, ale živý současný tvar, který je dobře srozumitelný širokému spektru diváků.

Letní barokní scéna v Muzeu barokních soch uvádí operu Josef Schreier: AUREA LIBERTAS, VERITAS EXULANT. 

Dvě alegorické komické opery pojednávající o tom, zda není muži lépe bez ženy, a jak se Svět s pomocí Politika zbaví Pravdy. Schreier, proslulý pastorálními kompozicemi na české texty se zde představuje opět jako předchůdce poetiky Divadla Járy Cimrmana.

 

Během celého víkendu můžete vedle uvedených večerních představení navštívit bohatý doprovodný program

Především pro děti jsou nachystány loutkové příběhy pana Franze ze zámku v podání loutkového souboru Ahoj Chrudim (denně v 11, 16 a 17 hodin) a tvořivé dílny Inspirace barokem aneb poznej baroko všemi smysly. 

Větší diváci jistě ocení lidovou barokní hru o nejznámějším českém světci sv. Janu Nepomuckém v podání chrudimských ochotníků (čtvrtek v 18.30)

Návštěvníci všech věkových kategorií pak mohou zavítat do Klášterních zahrad na dopolední kávu s barokní literaturou nebo kostýmované prohlídky historického centra města a barokních památek (denně od 15 hodin). 

Nebude chybět ani promítání hraného filmu Kamenný příběh o chrudimských barokních sochařích a jejich díle.

Držitelé vstupenek na večerní koncerty mohou navštívit speciální večerní prohlídky zaměřené na legendu o obraze sv. Salvátora, uplatnit zvýhodněné vstupné do zámku Choltice nebo vypít kávu zdarma v Klášterních zahradách.

Změna programu vyhrazena.

Více informací na www.mubaso.cz nebo e-mailu gottwaldova@chbeseda.cz a tel. 469 660 665

Fotogalerie