Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Festival architektury - HRAVÝ ARCHITEKT

výstava
Datum: Čtvrtek 10. září 2015 v 10:00 hodin
Místo: Praha, Jiřský klášter + Rožmberský palác

Devátý ročník mezinárodního festivalu architektury Architecture Week Praha 2015 se koná v Jiřském klášteře na Pražském hradě ve dnech 17.8. - 16.10.2015. 

Město Chrudim se na festivalu objevuje poprvé, ale jeho krása a dědictví předků uchované v památkách a kulturním odkazu byly objeveny již dávno. 

Součástí festivalu je také mezinárodní výtvarně-architektonický projekt HRAVÝ ARCHITEKT 2015

Letošního ročníku se účastní 14 škol z českých měst. Novinkou je také zapojení dětí z celkem 18 dalších zemí celého světa jako je například Brazílie, Maroko, Peru, Itálie, Kanárské ostrovy a mnoho dalších. Do projektu se zapojilo na 1200 dětí z celého světa! 

Projektu se účastní děti 3. a 4. tříd základních škol Hravý architekt. Chrudim reprezentují děti ze ZŠ Školní náměstí. Cílem projektu je adekvátní formou přiblížit dětem architekturu a začít je vychovávat k jejímu vnímání; vysvětlit, co je architektonické dědictví a proč je důležité se o ně zajímat a pečovat o ně.

Letošním úkolem dětí bylo výtvarně ztvárnit vybrané architektonické památky z jejich města. Nejlepší práce jsou představeny na výstavě na Pražském hradě v samostatné expozici. Třídy, jež na projektu pracovaly, strávily den na Pražském hradě a zúčastnily se programu, seminářů, besed a výtvarných dílen pod vedením významných osobností architektury v Plečnikově vyhlídce v Jižních zahradách Pražského hradu.

Další informace na www.architectureweek.cz