Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Perníková chaloupka

pohádky pro děti
Datum: Úterý 17. listopadu 2015 v 17:00 hodin
Místo: Divadlo Karla Pippicha

Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO-PÁ 8-12, 12:30-16, SO 8-12. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

Představení PERNÍKOVÁ CHALOUPKA se bude odehrávat na jevišti divadla, kde budou zároveň sedět i diváci. Místa jsou neadresná.

Krátká ukázka - Divadlo Karla Pippicha 6.11.2015.

Chrudimská beseda uvádí klasickou pohádku Václava Renče O perníkové chaloupce. 

Tato inscenace měla svou první premiéru téměř před 25 lety na scéně Národního divadla v Brně v režii Zoji Mikotové, kde se v jejím obsazení vystřídala řada známých hereckých osobností jako například Zuzana Slavíková, Jan Grygar a další. V posledních letech se v hereckém obsazení pohádky objevil Miroslav Novotný, který přenesl její realizaci na scénu chrudimského Divadla Karla Pippicha, kde jí můžete se svými dětmi shlédnout a odnést si zážitek z klasického pojetí tohoto známého pohádkového tématu. 

Perníková chaloupka v našem zpracování zahrnuje jak činohru, tak i loutkoherectví a spousta dalších překvapivých divadelních prvků. Je určena všem dětem i rodičům, kteří se rádi setkají s příběhem Jeníčka a Mařenky, nebojí se Ježibaby a sbíhají se jim sliny na voňavý perníček.

Slavnostní premiéra v Divadle Karla Pippicha je uvedena 6. listopadu 2015.

Režie:  Zoja  Mikotová.  

Scéna:  Jakub Skřepský,  Karolína  Jansová.  

Hrají:  Miroslav Novotný a Kristýna Kudrnáčová.